Największa w Polsce i druga pod względem wielkości w Europie elektrociepłownia znajduje się w warszawskich Siekierkach. To ogromny obiekt, a więc i zlecenie na usługi dźwigowe nie należało do najmniejszych ani do najłatwiejszych. W lutym tego roku nasza firma otrzymała zlecenie na usługi dźwigami i żurawiami, które miały umożliwić montaż konstrukcji wzdłuż zbiornika w Zakładzie Separacji Popiołów EC Siekierki.

Aby przystąpić do realizacji zlecenia, wymagane było przygotowanie dla zleceniodawcy odpowiedniej dokumentacji technicznej, a także odbioru UDT do pracy dźwigu z koszem osobowym umożliwiającym pracę człowieka na dużej wysokości. Zrealizowane przez naszą firmę usługi dźwigowe to montaż konstrukcji wzdłuż wielkogabarytowego zbiornika, przy czym zastosowaliśmy żuraw samochodowy Terex Demag klasy 100 ton, z zasięgiem podstawowym 60 m, powiększonym o 19 m przez wykorzystanie wysięgnika pomocniczego.

Dźwig wyposażono w kosz osobowy, aby zagwarantować montażystom najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie realizacji prac na wysokości 66 metrów.

W trakcie skręcania konstrukcji, którą mieliśmy za zadanie zamontować, postawiliśmy na mniejsze dźwigi samochodowe i żurawie samojezdne. Niezbędne było także zastosowanie podnośnika koszowego i ładowarki teleskopowej. Dzięki połączeniu w pakiet maszyn i urządzeń podnośnikowo-dźwigowych i ich sprawnej współpracy, realizacja usługi przebiegła bezproblemowo, sprawnie i bez najmniejszych zakłóceń.

Pełna lista maszyn, które zastosowano podczas prac montażowych przedstawia się następująco:

  • podnośnik koszowy o wysokości roboczej 23,5 m
  • ładowarka teleskopowa MRT2150 o wysokości podnoszenia 21 m i udźwigu 5 ton
  • dźwig samochodowy klasy 100 ton, Terex Demag AC100/4L, 60 m wysięgnika, 19 m wysięgnika dodatkowego, kosz do transportu osób
  • żuraw samojezdny klasy 60 ton, Faun, 40 m wysięgnika
  • dźwig samochodowy 35 ton, Liebherr, 30 m wysięgnika
  • żuraw samojezdny 30 ton, Lieberr, 26 m wysięgnika

Dzięki zastosowaniu kosza osobowego montaż elementu przebiegł bezpiecznie i szybko. Zlecenie wymagało dobrania odpowiedniego sprzętu, ścisłej współpracy wykwalifikowanych operatorów, dużej precyzji i troski o nawet najmniejszy szczegół.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy szeroki wachlarz podnośników, żurawi, mobilnych dźwigów wieżowych, ładowarek teleskopowych i zwyżek, dzięki czemu możemy realizować wieloetapowe zlecenia zapewniając najwyższą jakość i solidność.

dźwigi samojezdne