Wynajem dźwigów przy montażu żurawi wieżowych

W Warszawie, jak i w całej Polsce, nie brakuje placów budowlanych, na których można zobaczyć wielkogabarytowe maszyny i urządzenia, które są niezbędne, by nowoczesne biurowce i apartamentowce mogły wznosić się nad miastami. Jednym z najważniejszych kolosów na budowlanym placu jest żuraw wieżowy, który trzeba odpowiednio przygotować do pracy. W jaki sposób?

Montaż żurawia wieżowego

Zacznijmy od tego, że od dokładnego przygotowania żurawia wieżowego zależy bezpieczeństwo realizowanej inwestycji, robotników, samego urządzenia czy całego przebiegu budowlanych prac. Należy więc dołożyć wszelkich starań, by idealnie przygotować żurawia budowlanego do pracy i mieć pewność, że nic nie zaburzy przebiegu prac ani nie będzie stanowiło zagrożenia dla pracowników czy samej inwestycji.

Do montażu żurawia budowlanego niezbędny będzie żuraw samojezdny. Za pomocą takiego urządzenia można w bezpieczny sposób realizować poszczególne etapy składania żurawia budowlanego w całość z części.

Fundamenty

Zacząć należy od przygotowania kotwy fundamentowej do żurawia, która wymaga stabilizacji za pomocą odpowiednio wyliczonego obciążenia bądź zabetonowania, które po wyschnięciu zagwarantuje stabilność maszyny. Betonowej wylewki używa się na placach, na których nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zastosować żuraw wieżowy z balastem u dołu konstrukcji.

Kratownica wieży żurawia

Następnie wykorzystując sworznie należy przymocować pierwszą część kratownicy do podstawy, a potem kolejne jej części. Wygląda to jak budowa wieży z klocków. Tutaj wykorzystanie żurawia samojezdnego jest najbardziej widoczne, gdyż to z jego pomocą podnosi się poszczególne elementy, które tworzą kratowany trzon żurawia.  Montaż obrotnicy i kabiny także będzie zadaniem dla żurawia samojezdnego, który nie będzie mieć żadnych trudności z podniesieniem tak dużych elementów na odpowiednią wysokość.

żuraw budowlany

Przeciwwysięgnik

Gdy wieża żurawia jest już gotowa, a na jej szczycie osadzono kabinę operatora, następuje instalacja przeciwwysięgnika. To poziomy element konstrukcji, która stanowi podstawę dla osadzenia wciągarki ze stalową liną hakową. Kluczowym momentem montażu żurawia wieżowego jest przytwierdzenie wysięgnika. To pod wysięgnikiem poruszać się będzie wodzak ze zbloczem z osadzonym hakiem.

Konstrukcja mająca kilkadziesiąt metrów scalana jest jeszcze na ziemi i składa się z mniejszych elementów, które tworzą efektowną całość. Żuraw samojezdny podnosi konstrukcję na odpowiednią wysokość, a monterzy mają za zadanie przytwierdzić ją, przeciągnąć wzdłuż niej stalową linę oraz zamontować zblocze z hakiem.

Niezwykle istotnym etapem jest umieszczenie na przeciwwysięgniku niezbędnego balastu, który składa się z przeciwwag, które mogą ważyć po 2150 kilogramów. Znaczenie ma tutaj długość ramienia żurawia budowlanego.

W naszej firmie oferujemy wynajem dźwigów i żurawi samojezdnych oraz samochodowych, które wyśmienicie nadają się do pracy przy montażu żurawia wieżowego. Nasi operatorzy dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, by zagwarantować sprawny przebieg zadania i bezpieczny montaż kolosa z ogromnym zasięgiem i mocą udźwigu.

Zapraszamy do współpracy!

Przeczytaj: Czy każdy może wykonywać pracę operatora żurawi?

wynajem dźwigów Warszawa