Zastosowanie dźwigów i żurawi jedynie pozornie jest bardzo wąskie i ogranicza się do branży budowlanej. Prawda jest taka, że urządzenia dźwigowe można wykorzystać przy wielu różnych pracach, gdzie niezbędna jest duża moc udźwigu i duży zasięg. Pracując przez wiele lat i zapewniając wynajem dźwigów w Warszawie spotkaliśmy się już z wieloma różnymi sytuacjami, które nie są związane z budownictwem, a wymagają pomocy dźwigu.

Czy spodziewalibyście się Państwo, że dźwig samochodowy można z powodzeniem wykorzystać do sadzenia drzew w mieście? Takie prace nie są rzadkością w naszej branży! Wystarczy budowa nowego centrum handlowego, przy którym zagospodarowanie przestrzenne przewiduje średnie i duże drzewa i krzewy, których nie da się posadzić wyłącznie siłą ludzkich mięśni.

Kilka tygodni temu nasza firma miała okazję realizować usługi dźwigowe na Bazarze Koszyki w Warszawie, gdzie za pomocą odpowiednio dobranego dźwigu nasz operator znakomicie poradził sobie z usługą sadzenia drzew mających na celu wzbogacić otoczenie bazaru. W pierwszym etapie prac należało rozładować drzewka w poziomie, a następnie ustawić je do pionu w taki sposób, by nie uszkodzić drzewka.

Drzewa, które mieliśmy okazję sadzić za pomocą dźwigów, zostały wyhodowane w Niemczech na specjalne zamówienie zleceniodawcy. Nasz operator dźwigu nie mógł pozwolić sobie na najdrobniejszy błąd! Tuż po osadzeniu rośliny w ziemi kolejnym zadaniem dla dźwigu było przeniesienie big bagów o wadze 1,3 tony z kruszywem, którym obsypano dookoła drzewka.

dźwigi samojezdne
Nasze dźwigi wielokrotnie miały możliwość pracy przy wysadzaniu drzew w Warszawie. Nie jest to typowe zlecenie budowlane, ale jest to idealna okazja, by wykorzystać moc naszych maszyn, doświadczenie naszych operatorów oraz chęć do realizacji niestandardowych prac, które rozwijają nasz wachlarz doświadczeń.

Jeżeli zamierzają Państwo sadzić drzewa lub chcieliby Państwo przesadzić rosnące już drzewo – wynajem dźwigów w Warszawie to usługa, która z całą pewnością będzie przydatna i pomocna w tego typu pracach. Zapewniamy, że jesteśmy gotowi!