Rozwój Warszawy w dużej mierze stanowi okazję do pracy dla firm oferujących usługi budowlane. Każda nowa inwestycja, podczas której buduje się nowe obiekty, to okazja by wykorzystać maszyny takie jak dźwigi czy podnośniki. Nie inaczej jest jeśli chodzi o rozbudowę II linii warszawskiego metra, przy której mamy przyjemność pracować.

Od kilku tygodni trwają prace przy budowie nowego odcinka II linii metra, która połączy Wolę z centrum Warszawy i umożliwi znaczną poprawę komunikacji miejskiej w stolicy. Aktualnie część Woli jest wyłączona z ruchu, m.in. ulica Górczewska, co utrudnia przemieszczanie się mieszkańców do pracy czy szkoły, ale aby było lepiej – przez pewien czas musi być gorzej. Uruchomienie nowego odcinka metra pozwoli na odkorkowanie naszego miasta, pozwoli na skrócenie czasu dojazdu do centrum, z pewnością korzystnie wpłynie na wygodę poruszania się po mieście.

Do prac budowlanych oddelegowane zostały trzy nasze maszyny, które pod kierownictwem doświadczonych operatorów, realizują usługi dźwigowe niezbędne do postawienia kolejnych kroków w realizacji inwestycji. Podnoszeniem i przenoszeniem różnego rodzaju ciężarów, elementów konstrukcyjnych, materiałów budowlanych zajmują się żurawie samochodowe klasy 60 ton, 50 ton i 45 ton. Każda z maszyn obsługiwana jest przez dźwigowego z dużym doświadczeniem, również przez operatorów, którzy realizowali wynajem dźwigów i prace dźwigowe podczas budowy pierwszego odcinka II linii metra na Śródmieściu. Swoje doświadczenie mogą wykorzystać przy pracach i zadaniach, które są przed nimi stawiane w trakcie budowy na Woli.

budowa metra w Warszawie
Zastosowanie odpowiednio dobranych dźwigów i żurawi przy realizacji tak dużej i ważnej inwestycji to ogromna odpowiedzialność. Zakres prac i sposób wykorzystania dźwigów jest bardzo duży. Pomoc naszych maszyn będzie potrzebna na placu budowy jeszcze przez wiele miesięcy, ponieważ plan rozbudowy przewiduje budowę trzech nowych stacji metra w ciągu najbliższych dwóch lat.

Jako mieszkańcy Warszawy, sami także korzystamy z transportu metrem. Można więc powiedzieć, że usługi dźwigowe podczas tej inwestycji realizujemy również dla siebie i dla naszych rodzin. Dokładamy więc wszelkich starań, by prace przebiegały sprawnie i na najwyższym poziomie. Rozwój naszego miasta leży również w naszym interesie.

Jesteśmy dumni z tego, że PODNOSIMY poziom transportu miejskiego na wyższą półkę!