Branża budowlana budzi duże zainteresowanie. Chyba każdy mały chłopiec marzył o tym, by być operatorem dźwigu, a jedną z najpopularniejszych zabawek dla dzieci są żurawie budowlane i podnośniki koszowe – oczywiście w wersji mini. Kto by nie chciał „pobawić się” wielkimi dźwigami i żurawiami? W realnych usługach dźwigowych o zabawie nie może być mowy i to dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się gry komputerowe oraz gry na smartfony i tablety, w których można obsługiwać dźwigi samochodowe, żurawie samojezdne i inne pojazdy oraz maszyny budowlane.

Astragon Entertainment to niemiecki producent gier, który niedawno wypuścił na rynek kolejne swoje dzieło – grę Constructions Simulator 2, która dostępna jest na smartfonach i tabletach. Jest to bardzo ciekawa propozycja, która zwróciła naszą uwagę oczywiście z powodu swojej tematyki oraz naprawdę wiernego odwzorowania wyglądu pojazdów i maszyn stosowanych w budownictwie. Gracze mogą korzystać aż z 36 różnych maszyn, w tym żurawi i dźwigów Liebherr.

Zadaniem głównego bohatera gry jest rozwój jego firmy i zdobycie wiodącej pozycji w branży nieruchomości. Aby to osiągnąć, bohater musi rozwijać firmę i wykonywać takie prace jak np. budowa rezydencji, wzniesienie nowej hali, prace modernizacyjne przy moście kolejowym czy transport różnego rodzaju maszyn, towarów, urządzeń. Do wykonywania usług dźwigowych bohater gry wykorzystuje dźwigi samochodowe, żurawie samojezdne, żurawie wieżowe, ładowarki teleskopowe, koparki i wiele innych maszyn typowych dla budownictwa.

Oczywiście gra to tylko gra i daleko jej do tego, co dzieje się w rzeczywistości przy pracy operatora dźwigu. Trzeba pamiętać, że symulatory i gry to tylko zabawa, rozrywka, a w realnym świecie przy pracach dźwigowych nie ma mowy o zabawie – tutaj jest miejsce wyłącznie na precyzję, odpowiedzialność i ostrożność.

Ciekawostką jest fakt, że wielu operatorów żurawi i dźwigów, chętnie sięga po gry, w których można pobawić się dźwigami i żurawiami. To wciąga! Realny wygląd maszyn jest niewątpliwie wabikiem dla dźwigowych, bo dla wielu z nich praca w branży usług dźwigowych to nie tylko praca, ale również pasja.

 

żurawie samojezdne